MASSAAŽ

KLASSIKALINE MASSAAŽ

See on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik Euroopas. See kujutab endast erinevate liigutuste ja võtete kompleksi. Massaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust  ning vähendada lihasvalusid. Klassikaline massaaž on efektiivne ravi- ja profülaktiline meetod erinevate vaevuste puhul. Massaaž mõjub lõõgastavalt vaimsete ja füüsiliste ülepingete korral.

RAVIMASSAAŽ

Ravimassaaži tehakse vastavalt soovile ja vajadusele kindlale kehapiirkonnale. Ravimassaaži eesmärgiks on erinevate manuaalsete võtete abil leevendada skeletilihassüsteemi vaevusi. Eesmärgid sõltuvad kliendi vajadustest ning nendeks  võivad olla lihaspingete leevendamine, lihastoonuse korrigeerimine, valu  leevendamine, aine- ja verevarustuse parandamine ning seeläbi kliendi tegevusvõime säilitamine või taastamine. Ravimassaažis kasutatakse lisaks  tavalistele massaaživõtetele veel liigeste mobiliseerimist, erinevaid venitusvõtteid ning müofastsiaalseid tehnikaid. Erinevalt klassikalisest massaažist keskendub ravimassaaž eelkõige probleemsele piirkonnale, seejuures lähtudes organismist kui tervikust.

KUPUMASSAAŽ

Kupumassaažis on kombineeritud käsimassaaž ja kummist kuppudega massaaž. Kupuga tekitatakse vajalikku piirkonda vaakum, mille tulemusena suureneb naha- ja lihaste verevarustus antud piirkonnas. Kupumassaaž sobib keha erinevate piirkondade lihaspingete leevendamiseks, aga ka naha paremaks väljanägemiseks (nt tselluliidi vähendamiseks).

Vastunäidustused: südame-, neeru-, maksa- ja kopsuhaigused, vähk; vere hüübimishäired; äge põletik, lahtised haavad; liigesproteesid töödeldavas piirkonnas; nakkushaigused; veenilaiendid ja –põletikud töödeldavas piirkonnas; erinevad nahaprobleemid (psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid); kui operatsioonist on möödas vähem kui 1 kuu.

KINESIOTEIPIMINE

Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist veniv teip, mida kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis. Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib, kiirendab keha verevoolutuse, lümfi ja ainevahetuse protsesse, säilitab

paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse. Ülekoormatud või traumeeritud lihas tursub. Turse tulemusena  lümfi- ja vereringe aeglustub. See põhjustab nahaaluse surve suurenemise ja valuretseptorite aktiveerumise. Kinesioteip tekitab naha ülestõstmise efekti, laiendades ruumi naha ja lihase vahel. Seeläbi paraneb nahaalune lümfivedeliku ja vere ringlus, väheneb surve naha valuretseptoritele. Lisaks võimaldab väiksem nahaalune surve lihastes aktiveerida rohkem liigutustegevusega seotud retseptoreid ja tööle rakendada suuremal hulgal lihaskiude. Kinesioteip normaliseerib lihastoonust ja toetab iseeneslikku lihaskoe tervenemise protsessi. NB! Kinesioteibi toime avaldub ainult selle õigel paigaldamisel! Kinesioteipi võib hoida nahal väga pikalt (3-5 päeva), liim on tugev, kuid ei põhjusta ärritust ja teibimaterjal laseb nahal hingata. Kinesioteip on 130-140% elastsusega, seega tagab ta lihasele vajaliku liikuvusulatuse ja samas ei lase lihasel liigselt venituda.